A Policy Solutions és a Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest május 28-án tartja a „Rendszerváltás 30 – A rendszerváltás társadalmi megítélése 30 év után” c. közös kiadványának online bemutatóját. Kutatásunknak az volt a célja, hogy megismerjük, mit gondol a magyar társadalom a rendszerváltásról 30 év elteltével. Kutatási eredményeinkre alapozva nemcsak a Kádár-korszak utólagos társadalmi megítéléséről tehetünk megállapításokat, hanem arról is, hogy a magyarok szerint a rendszerváltáshoz fűzött remények közül melyek teljesültek és melyek nem, miként látjuk a különböző történeti korszakokat a közvetlen környezetünk anyagi helyzete terén, és melyik rendszerváltás utáni kormányok alatt volt a legjobb állapotban a magyar demokrácia.
Az új kutatás bemutatását követően az online beszélgetésben résztvevő vendégeink azt vitatják meg, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a társadalom percepciója és a valóság között, és hogy mit jelent ma a rendszerváltás a magyar politikának és a társadalomnak.
A rendezvény időpontja: 2020. május 28. (csütörtök), 16:00-17:00
Online rendezvény – ZOOM
Regisztráció: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_3XsV7Jp9RkKftMU4kpM_ZQ
Program:
16:00 – 16:05 – Megnyitó
Jörg Bergstermann, a Friedrich-Ebert-Stiftung budapesti irodájának társigazgatója
16:05 – 16:15 – “Rendszerváltás 30 – A rendszerváltás társadalmi megítélése 30 év után” c. kiadvány bemutatója
Bíró-Nagy András, igazgató, Policy Solutions
16:15 – 17:00 – Beszélgetés: Mi a rendszerváltás mérlege? Mit jelent a rendszerváltás ma?
Bozóki András, egyetemi tanár, CEU
Szabó Andrea, igazgatóhelyettes, TK Politikatudományi Intézet
A rendezvény moderátora: Bombera Krisztina (ATV)
A rendezvény magyar nyelven folyik, de angol-magyar nyelvű tolmácsolás elérhető lesz.
Szeretettel várjuk online konferenciánkon!
A Policy Solutions egy budapesti székhelyű politikai elemző és tanácsadó intézet, amely elkötelezett a demokrácia, a szolidaritás, az esélyteremtés, a fenntarthatóság és az európai integráció iránt. Munkánk fókuszában a magyar és az európai uniós politikai folyamatok értelmezése áll. Kiemelt kutatási területeink közé tartozik a demokrácia minőségének vizsgálata, az euroszkepticizmus, a populizmus és a szélsőjobboldal mozgatórugóinak elemzése, valamint a választáskutatás.
Kövess minket Facebook-on!